HABER

Üniversitemizde ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemizde ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ Toplantısı Gerçekleştirildi
17.02.2020

‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ çerçevesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi,  Çanakkale Belediyesi ve SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından atık toplama alt yapısı ile ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.  

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nilgün Ayman Öz, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Akın Alten,  Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar, Suez A.Ş. Genel Müdürü Metin Suadiyeli, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği’nden (ÇAKAB) Polat Çetin ve Üniversitemiz Daire Başkanları katıldı. 

Toplantıda; Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve Suez A.Ş. Genel Müdürü Metin Suadiyeli “Tam Ölçekli Olarak İşletilecek Entegre Katı Atık Yönetim Sistemi (EKAY)” ile ilgili bir sunum yaparak toplama alt yapısı hakkında bilgi verdiler. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden ve teknik uzmanların üniversitemizde sıfır atık sisteminin kurulması ve geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan altyapı hakkında bilgiler aktarmasının ardından toplantı, yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişiyle sona erdi.  

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 675 Kez Okundu