Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU
Değerli Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ailesi;

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi genç ve dinamik yapısı, nitelikli eğitim-öğretim modelleri, güçlü teknolojik altyapısı, iş birlikleri ve Ar-Ge faaliyetleri ile öğrencilerine, kentine ve ülkesine katma değer üreten bir bilim yuvasıdır.

“Hep Birlikte, Daha İleri” sloganı ile yola çıkan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; 21 Fakülte, 1 Enstitü, 2 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 45 Araştırma Merkezi, 50 bini aşkın öğrenci, 5 binden fazla akademik ve idari personele sahip büyük bir aile konumundadır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, teorik eğitimin pratiğe döküldüğü eğitim-öğretim anlayışı ile yetişmiş mezunlar vermektedir. Sektörle yürütülen iş birlikleri neticesinde güncellenen nitelikli eğitim programları sayesinde staj imkânları ve Ar-Ge faaliyetleri ile hem sektörün hem de akademinin ihtiyaçlarını karşılayacak öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Üniversiteli olmanın yalnızca bilimsel eğitimden ibaret olmadığının bilincinde olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, öğrencilerini sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da destekleyerek, sosyal becerileri yüksek; bilim, bilgi ve değer üreten öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, sahip olduğu kurumsal kalite anlayışı, yetkin akademik altyapısı ve öğrenci odaklı yaklaşımıyla öğrencilerin hedeflerine uygun eğitim modelleri geliştirmektedir. Yeşil ve mavinin buluştuğu kampüslerinde; öğrenci kulüpleri, sportif, kültürel, sanatsal ve bilimsel faaliyetleri ile öğrencilerini hayata hazırlamaktadır. Öğrenci ve insan hakları odaklı; adil, şeffaf ve akılcı politikalar yürüten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, güçlü teknolojik alt yapısıyla 21. Yüzyıla ayak uydurmuştur.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, bir dijital çağ üniversitesi olarak her öğrencimize, akademik ve idari personelimize yüksek hızlı internet erişimi sağlamaktadır. Uzaktan eğitim ve öğretim için gerekli altyapıya sahip olan Üniversitemiz, ülke çapında üniversite öğrencilerinin katıldığı ankette, Covid 19 salgınında uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten ikinci devlet üniversitesi seçilmiştir.

Dijital çağın nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmayı amaçlayan Üniversitemiz, bununla birlikte yine bu çağın getirdiği dijital bağımlılık, bilgi kirliliği, siber güvenlik tehditleri gibi riskleri de en aza indirgemek için çalışmaktadır. Bu sebeple öğrencilerimizi ve akademik-idari personelimizi dijital okuryazarlık ve güvenlik, yazılım geliştirme, veri bilimi ve yapay zekâ konularında bilgilendiriyoruz. Ayrıca, dijital bağımlılıkla mücadele için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Kurumsal İletişim Direktörlüğümüz aracılığıyla web sayfalarımızda, sosyal medya hesaplarımızda öğrencilerimiz için en doğru, en güncel bilgileri yayınlıyoruz.

Dünyanın her bölgesinden öğrencilerin tercih edeceği global bir üniversite olmayı hedefleyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, dil eğitimine önem vermektedir. “Araştırma Üniversitesi” olma yolunda emin adımlarla yürüyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; topluma, resmi ve özel kuruluşlara rehberlik ederek Ülkemizin kalkınma çalışmalarına da katkı sağlamaktadır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin öncülük ettiği çalışmalarla toplumsal, kültürel, teknolojik ve ticari gelişmeler sağlanmaktadır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde yürütülen projelere, öğrencilerimizin da dâhil olacağı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Böylece öğrencilerimiz, teorik bilgilerini pratiğe dökme imkânı yakalamaktadır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; Atatürk’ün gösterdiği Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefi için canla başla çalışarak dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflemektedir. Öğrenci, mezun, akademik ve idari personeli ile büyük bir aile olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılımıyla her geçen yıl daha da büyüyor ve güçleniyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; teknolojik ve dijital alanlarda donanımlı, insan haklarını koruyan, insanlığa saygı gösteren, ulusal ve ahlaki değerleri koruyan, erdemli ve takım ruhuna inanan, entelektüel bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

Bilmediğimizi öğrenme, öğrendiğimizi en iyi şekilde aktarma çabamız daima sürecek ve geleceğe; güçle, güvenle ve umutla bakacağız. Geleceğimiz olan siz gençlerimizin başarılarına tanık olmak bizlerin umudunu yeşertiyor.

Kütüphanesi, sosyal tesisleri, spor alanları ve kültür etkinlikleri, psikolojik danışma birimlerinin yanı sıra kolay ulaşılabilir kampüsleri ile hayattan kopmayan başarılı profesyoneller yetiştirmeyi amaçlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ilgi alanlarınıza uygun olarak öğrenci kulüpleri de kurabilirsiniz.

Üniversitemiz ile ilgili doğru bilgilere ulaşmak için üniversitenin resmi internet sayfasını, Instagram, X, Facebook, LinkedIn ve Youtube resmi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ailemizle; hep birlikte, daha ileri

Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU
Rektör
Rektör Özel Kalem İletişim Bilgileri
Adı Soyadı Telefon / Dahili E-Posta
Elif KARAKUŞ GÜNLÜ 0286 218 0610 / 640 ozelkalemcomu.edu.tr
Safiye Alev ALTINTEPE 0286 218 0610 / 641 ozelkalemcomu.edu.tr

Üniversitemiz Santral: 0286 218 0018