0

Kampüste Yaşam

Çanakkale'nin o eşsiz manzarasıyla eğitim alırken, hem öğrenmenin keyfini çıkarır hem de doğanın güzellikleriyle iç içe olursunuz.

18

YERLEŞKE

13

KÜTÜPHANE

120

ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

8.000

m2 KÜTÜPHANE ALANI

27.000

m2 SPOR ALANI

48.000

ÖĞRENCİ

Kütüphane

8000 m2 kapalı alanda 1000 kişilik oturma alanı 17 km raf uzunluğuna sahip zengin basılı ve elektronik koleksiyonu ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.
13
KÜTÜPHANE
1,000
KİŞİLİK OTURMA ALANI
8,000
m2 KAPALI ALAN
1,000,000+
BASILI VE ELEKTRONİK YAYIN

Öğrenci Kulüpleri

Dağcılıktan yogaya 120 öğrenci topluluğuyla ortak ilgi alanlarına göre bir araya gelerek, sosyalleşme, yeni arkadaşlıklar edinme, kişisel gelişim ve topluma katkı sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Spor Etkinlikleri

Sağlıklı bir üniversite deneyimi için spor etkinliklerimizle dolu bir ortam sunuyoruz! Fitness alanlarından spor sahalarına, yüzme havuzlarından yoga derslerine kadar çeşitli seçeneklerle bedeninizi ve zihninizi aktif tutmanızı sağlıyoruz. Rekabetçi takımlarımızla turnuvalara katılabilir, stres atmanızı sağlayan yoga ve pilates derslerine katılabilirsiniz.

Kültür Sanat

Üniversite hayatınızı renklendirmek ve kendinizi kültürel ve sanatsal deneyimlerle beslemek için zengin etkinlikler sunuyoruz. Tiyatro oyunları, sergiler, konserler, film gösterimleri ve edebiyat atölyeleri gibi çeşitli etkinliklerle kültür ve sanatın büyülü dünyasına adım atabilir, kendi yaratıcılığınızı keşfedebilir ve yeni düşünceler edinebilirsiniz.

Sosyal Etkinlikler

Üniversite hayatınızı unutulmaz kılmak ve sosyal bağlarınızı güçlendirmek için çeşitli sosyal etkinlikler sunuyoruz. Konserler, spor turnuvaları, tiyatro gösterileri ve daha fazlasıyla dolu bir programla sizleri eğlence ve yeni arkadaşlıklarla buluşturuyoruz. Aynı zamanda liderlik becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve sosyal sorumluluk projelerine katılabileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz.

Yeme-İçme

17 adet yemekhanemizde sağlıklı ve çeşitli menülerle beslenirken, kafe ve restoranlarımızda lezzetli atıştırmalıkların keyfini çıkarabilirsiniz.

İncele

ÇOMÜ Radyo

Defalarca "En İyi Üniversite Radyosu" ödülünü kazanmış ÇOMÜ Radyo ile eğitim, sağlık, teknoloji, kültür, sanat gibi çeşitli konulara, haber bültenlerine, üniversitedeki bilim ve sanat etkinliklerine, Türk ve dünya müziğinin seçkin örnekleriyle hazırlanmış çeşitli müzik programlarına ulaşabilirsiniz.

Şimdi Dinle