ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

Üniversitemiz, YÖK'ün Sanal Fuarında Aday Öğrencilere Tanıtıldı

Üniversitemiz, YÖK'ün Sanal Fuarında Aday Öğrencilere Tanıtıldı
| Bu Haber 3471 Kez Okundu
  • Paylaş:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) himayesinde Türkiye’deki üniversitelerin tek platformda buluştuğu sanal fuarda Üniversitemiz, tercih yapacak öğrencilere tanıtıldı.

Covid-19 salgını sürecinde üniversite tercihi yapacak öğrenciler için olası riskleri en aza indirgeyerek onları üniversitelerle buluşturmak amacıyla YÖK tarafından 04-07 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” dört gün boyunca 09.00-17.00 saatleri arasında ÇOMÜ Rektörlük Senato Salonundan bir internet platformu üzerinden gerçekleştirildi.

Üniversiteler, kendilerine ayrılan platformlarda çeşitli tanıtım broşürleri, afişler, kılavuzlar, video içerikleri ve canlı etkinlikler ile aday öğrencilere yönelik tanıtım fırsatı buldular.

Sanal fuarda temsilci olarak görev alan personelimiz, aday öğrencilerden gelen çeşitli konulardaki mesajlara 4 gün boyunca anında cevaplar vererek onları; şehir, üniversite, öğrenci toplulukları, yarı zamanlı çalışma imkanları, burs ve barınma imkanları, Erasmus ve diğer yurt dışı fırsatları, bölümler ve harçlar hakkında bilgilendirdiler.

Diğer taraftan üniversitemizin çeşitli bölümleri, öğretim elemanlarımız tarafından video konferans yöntemi ile aday öğrencilere tanıtıldı.

Yaklaşık 5 bin aday öğrencinin kayıtlı olarak üniversitemiz stantlarını gezdiği sanal fuarı, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve Prof. Dr. Suat Uğur yerinde gözlemleyerek fuarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Suphi Tüfekçi’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuar’ında; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Şef. V. Tamer Işık, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığından Berçem Abul Gümüş, Dış İlişkiler Koordinatörlüğünden Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Ali Emrah Tokatlıoğlu, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden Eylem Tuna Çoban, Duygu Karademir Aras, Gökçe Güzel ve İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Onur Çiftçi, dört gün boyunca aday öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Ahmet Birkan Erdoğan ve stajyer öğrenci Giray Altaş, bilgisayar, internet ve video konferans altyapısında teknik destek sağlarken Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünden Grafik Tasarımcı Hakan Yeleş, tanıtım materyallerinin tasarımlarını gerçekleştirdi.

 Medya Merkezi Koordinatörlüğünden ise Koordinatör Uğur Karabulut, Kasım Ertuğrul, Erkan Özavcı, Sercan Değirmenci ve Tuğba Kantarcı; video konferans ile yapılan bölüm tanıtımlarının video kaydına alınmasında, montajlanmasında ve sanal fuar etkinliklerinin üniversitemizin sosyal medya hesaplarında paylaşılarak geniş kitlelere ulaştırılmasında görev aldılar.