HABER

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleştirildi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleştirildi
11.11.2019

Haber: Eylem Tuna Çoban

Fotoğraf: Onur Çiftçi, Nedim Bayhan

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde törenlerle anıldı. 

Üniversitemiz Terzioğlu Yerleşkesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen eş zamanlı törenlere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve Prof. Dr. Suat Uğur katıldı. 

Üniversitemiz Terzioğlu Yerleşkesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önündeki tören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Çelenk sunumunun ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak katıldı. Törende; Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Atatürk Anıtına çelenk sundular.

Saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşının okunmasıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki anma töreni son buldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü Anma Programı Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunumunun ardından İÇDAŞ Kongre Merkezinde devam etti. 

 Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan anma programıyla son buldu. 

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1358 Kez Okundu