HABER

Birinci Sınıf Öğrencilerine Yönelik Şehitlik Ziyaretleri Projesi Başladı

Birinci Sınıf Öğrencilerine Yönelik Şehitlik Ziyaretleri Projesi Başladı
22.10.2019

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersi kapsamında ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın önderliğinde “ÇOMÜ Öğrencileri Ecdadı İle Buluşuyor” projesi adı altında 1. sınıf öğrencilerine yönelik Şehitlik ziyaretleri başladı. 

Projenin ilk ziyareti, Çan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz döneminde gerçekleştirilen proje ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Göreve gelir gelmez, üniversitemize bu yıl kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizin Çanakkale Şehitliklerini gidip görmesini arzuladığımızı ifade etmiştik. Çanakkale, Milletimiz nezdinde çok farklı anlamlar ifade ediyor. Cumhuriyetimizin önsözü bu topraklarda yazılmıştır. Ecdadımız burada yedi düvele karşı tüm imkansızlıklara rağmen imanla, cesaretle “Çanakkale Geçilmez” dedi. ÇOMÜ’de okuyan her bir öğrencimizin de her karışında şühedanın yattığı bu aziz vatan topraklarını en az bir kez ziyaret etmesi, bu ruhu anlaması bizim için gerçekten önemli. 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere burada vatan uğruna, bayrak uğruna şehadete koşan tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum.”Bu Haber 1278 Kez Okundu