HABER

ÇOMÜ Mezunu Orhan Aydın, ASKON Başkanlığına Seçildi

ÇOMÜ Mezunu Orhan Aydın, ASKON Başkanlığına Seçildi
26.12.2018

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) 11. Olağan Genel Kurulu’nda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu Orhan Aydın, yapılan seçimler sonucunda genel başkan olarak seçildi. 

Kurulduğu 1998 yılından bugüne ilk defa iki adayın yer aldığı, mevcut başkan Hasan Ali Cesur ve ASKON Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın'ın başkan adayı olduğu seçimde, ASKON'un Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın 205 oy alarak seçildi. Cesur ise 195 oyda kaldı.

Seçimin ardından konuşan Orhan Aydın "Seçimin sonunda ASKON'un birliğini, bütünlüğünü sağlayacak bir şekilde birbirimize sarıldık. Bayrağı ve görevi devraldık. Yoğun katılımlı bir genel kurul yaptık" diye konuştu.

2019 yılında İstanbul ve Ankara'da ASKON bürokrasi üssünü hayata geçireceklerini ifade eden Aydın, "Bununla üyelerimizin bürokratik engellerini aşacak, onlara yardımcı olacak, profesyonel çalışanlarımızla üyelerimize bu destekte bulunacağız. Birliğimizin, bütünlüğümüzün ve gücümüzün en iyi şekilde hissedileceği bir dönem olacak” dedi. 

Aydın, dünyada ASKON ihracat üsleri kurmayı istediklerini vurgulayarak, ASKON üyelerinin ihracatlarını artırmaları için profesyonel, o ülkede yaşan, ülkenin hem ticari bilgisine sahip, hem bürokrasisine sahip kişilerin bulunacağı ihracat üssü kurmak istediklerini söyledi.

Orhan Aydın kimdir ?

Orhan Aydın, Ankara doğumlu olup Aslen Sivas’ın Akıncılar ilçesinden. Orta Öğretimini Eyüp İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde, İktisat bölümünü tamamlayarak, Kanada’da MBA programını akabinde de İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nde Yüksek Lisansını yaparak "yüksek iktisatçı" unvanını aldı. Halihazırda İstanbul Üniversitesi İktisat Anabilim dalında Doktora tez çalışmalarını sürdürüyor. İyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Arapça dillerini konuşabiliyor. Evli ve 3 çocuk babası.

Aydın, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, OMA IPLIK AŞ adında iplik üretim tesisleri bulunmakta olup Türkiye’de sektöre yün veren OMAFIL markası ile işlerine devam ediyor.

ASKON’da 2014-2017 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak Yeni Yatırımlar Komisyon Başkan Yardımcısı ve 2016-2017 yılı içerisinde Kurum Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

2017 yılında yapılan ASKON Genel Kurulu sonrası Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdi. Halihazırda İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu görevleri devam ediyor.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 2181 Kez Okundu