HABER

Toraks Duvarı Travmasına Yaklaşım ve Travmada VATS Sempozyumu Gerçekleşti

Toraks Duvarı Travmasına Yaklaşım ve Travmada VATS Sempozyumu Gerçekleşti
11.09.2018

Haber-Fotoğraf: Duygu Karademir Aras

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Türk Göğüs Cerrahisi Derneği (TGCD) Travma ve Yoğun Bakım Çalışma Grubunun iş birliği ile düzenlenen Toraks Duvarı Travmasına Yaklaşım ve Travmada VATS Sempozyumu, ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Sempozyuma, Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Görün, Türk Göğüs Cerrahisi Dernek Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Alper Akçalı, Hastane Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Bahadır Kırılmaz ile çok sayıda akademik personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sempozyumun açılış konuşmalarını sırasıyla ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Görün, Türk Göğüs Cerrahisi Dernek Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, Sempozyum Başkanları Doç. Dr. Timuçin Alar ve Op. Dr. Gökay Reyhan yaptı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin çeyrek asrı devirmiş bir üniversite olarak kurumsallaşma noktasında önemli mesafeler aldığını vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Görün, konuşmasında ÇOMÜ’nün gelişimi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Görün, ÇOMÜ Tıp Fakültesi ile Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin, hem ÇOMÜ yönetiminin, hem akademisyenlerin ve çalışanların hem de siyasi iradenin katkısı ile bölgenin en önemli hastanelerinden biri olma yolunda hızla ilerlediğini belirterek “Sempozyumun amacına uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi noktasında önemli bir başarı ortaya koymasını diliyorum” dedi.

Özel bir kentin seçkin üniversitesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Türk Göğüs Cerrahisi Dernek Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli ise toplantıya katkı sunanlara teşekkür etti.

Sempozyum Başkanları Doç. Dr. Timuçin Alar ve Op. Dr. Gökay Reyhan da Türk Göğüs Cerrahisi Derneği’ne, Travma ve yoğun bakım çalışma grubundaki emek veren herkese teşekkür ettiler.

Türkiye’nin her bölgesinden 50’nin üzerinde katılımcıyla, Toraks Duvarı travmalarında tanı ve tedaviye yönelik her konunun, akademisyenler eşliğinde tartışıldığı ve bildirilerin sunulduğu sempozyum tüm gün devam etti.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 2189 Kez Okundu