HABER

Kale Grubu İle Üniversite-Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kale Grubu İle Üniversite-Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı
11.05.2018
Bu İçeriği Paylaş

Haber-Fotoğraf: Tuncay Ak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) paydaşlarıyla olan ilişkileri farklı alanlarda hızla devam ediyor. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Prof. Dr. Süha Özden ile Proje Koordinasyon Merkezi’nin organize ettiği toplantılarda, Üniversitemiz ile Kale Grubu arasında bir süredir yürütülen Üniversite - Sanayi iş birliği çalışmaları sonucunda, ÇOMÜ ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. arasında Üniversite-Sanayi iş birliği çerçeve protokolü imzalandı.

İmza töreni, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Soysal’ın bir araya geldiği görüşmede gerçekleştirildi. Törende, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ve Kaleseramik Arge Merkezi Direktörü Dr. Kağan Kayacı da hazır bulundular.

İmzalanan çerçeve protokol ile Üniversitemiz ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. arasında ortak proje, AR-GE çalışmaları, staj hareketleri, ortak lisansüstü programlarının açılması ve kongre, sempozyum vb. konularda iş birliği çalışmaları yürütülmesinin temelleri atılmış oldu.

Üniversitemizde, imzalanan bu protokol ile çerçevesi belirlenmiş konularda iş birliği faaliyetlerinin arttırılması amaçlanıyor. Proje Koordinasyon Merkezi, Kaleseramik’le ortak çalışma alanlarında etkin rol oynayacak olup iş birliği fikirlerinizi beklemektedir.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1114 Kez Okundu