HABER

Rektör Acer, Üniversitemizi Bakü’de Tanıttı

Rektör Acer, Üniversitemizi Bakü’de Tanıttı
25.04.2018
Bu İçeriği Paylaş

Haber: Eylem Tuna Çoban

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bu yıl ikincisi yapılan “Türkiye’de Yükseköğretim Fırsatları” konulu konferansa katıldı. 

Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite olmayı hedefleyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, konferansta üniversitemiz ve uluslararasılaşma çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Hedef Uluslararası Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Üniversite Olmak

Altınbaş Üniversitesi ve Kaspi Eğitim Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen konferansta; yapılan çalışmalar ile son üç yılda ÇOMÜ’deki uluslararası öğrenci sayısının 3 kat arttığını belirten Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, üniversitemizin tanıtım filmi ve slayt gösterimi eşliğinde gerçekleştirdiği sunumda şunları söyledi:

“Biz hızla gelişen bir üniversiteyiz ve uluslararasılaşma çalışmalarına büyük bir hız verdik. Amacımız üniversitemizin uluslararası alanlarda her geçen yıl daha fazla kendisini göstermesini sağlamak. Bunun için de çok çalışıyoruz. Yabancı öğrencilere Türkçe öğretimi, burs ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Bu bağlamda Türkiye’de bir ilke imza atarak Burs ve Barınma Koordinatörlüğü’nü kurduk. Amacımız burs ve barınma konusunda her ayrıntının takip edileceği bir birim olmasıydı. Koordinatörlüğümüz öğrencilerimize destek olma ve yönlendirme yapma konusunda çalışmalar yapmanın yanı sıra dışardan öğrencilere burs vermek isteyenleri motive edecek çalışmalar da yapıyor.  Uluslararası Öğrenci Ofisi yabancı uyruklu öğrencilerimiz ile birebir ilgileniyor. Birim çalışanlarımız öğrencilerimizin kayıtlarından, kalacak yerlerine kadar her konu ile birebir ilgileniyor. ”

Rektör Acer, amaçlarının uluslararası öğrenci sayısını daha da yukarılara çıkarmak olduğunu belirterek, son üç yıldır artan yabancı öğrenci sayısının yapılan çalışmaların sonucu olduğunu vurguladı ve  “Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer konferansta, Azerbaycan’ın Siyasi ve Sosyal İşlerden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Ali Hasanov ile de görüştü. Görüşme sonunda Prof. Dr. Acer, Prof. Ali Hasanov’a hediye takdiminde bulundu. 

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 845 Kez Okundu