HABER

17. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi Kapanış Seremonisiyle Tamamlandı

17. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi Kapanış Seremonisiyle Tamamlandı
09.04.2018
Bu İçeriği Paylaş

Haber: Eylem Tuna Çoban

Fotoğraf: Onur Çiftçi

“Değişen Dünyada Hemşirelik”, “Evrensel Farklılıklar ve Benzerlikler” konu başlıkları ile bu yıl 17.si Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen 17. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi, 50 farklı üniversiteden, beş farklı sağlık kuruluşundan 700 kişi, toplam 850 katılımcı ile gerçekleşti. 2 gün süren kongrenin kapanış serominisine,  kongrenin Onursal Başkanı Rektör Prof. Dr. Yücel Acer katıldı. 

“Daha öğrenciyken böyle bir çalışma ortamına girmek, yaptığınız çalışmaları farklı bir üniversitede sunmak büyük bir iş. Bu durum ilerde sizlerin çok daha başarılı olacağınızın göstergesi” diyerek başladığı konuşmasında Rektör Acer; sağlık alanının çok değerli bir alan olduğunu vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü. 

“Bilim insan hayatına katkısı olduğu ölçüde değerlidir. Bilim sayesinde insan hayatına kolaylık getiren, insana katkı sunan keşifler olması önemlidir. Ancak başka birçok alanda keşfedilen bilimsel gelişmeler insana dolaylı etkide bulunurken sağlık alanında keşfedilen şeyler insana doğrudan etki eden şeylerdir. Bu anlamda çalıştığınız alan çok değerli bir alan. Sizler böyle değerli bir alanda çalışmayı tercih ettiğiniz için bilimsel çalışmalardan büyük bir hizmet göreceksiniz.” 

Üniversitemiz, Adına Layık Bir Şekilde İlerlemesine Devam Ediyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Acer, “ Üniversitemiz geçen yıl 25. yılını kutladı. Yani çeyrek asrı geride bıraktı. Üniversitemiz, 25 yılda çok büyük ilerlemeler gösterdi. Bugün artık Türkiye’nin en kaliteli üniversiteleri arasında yer alıyor. Bu başarı şüphesiz ki üniversitemizde çalışan bütün hocalarımıza ve çalışanlarımıza aittir. Üniversitemiz, adına layık bir şekilde ilerlemesine hızla devam ediyor” dedi.

Toplumsal Meziyetlerimizin Bir Özetidir

Rektör Acer, Çanakkale Savaşının tıpkı Kurutuluş Savaşı gibi toplumsal meziyetlerimizin bir özeti olduğunu belirterek Çanakkale Savaşının, Çanakkale’nin tarihteki yerinin, öneminin farkında olmak gerektiğinin altını çizdi. 

Sağlık Yüksekokulu’nun yaptığı faaliyetlerle adından söz ettiren bir birim olduğunu söyleyen ve bu bağlamda Sağlık Yüksekokulu Müdürüne, Müdür Yardımcılarına ve hocalarına teşekkür eden Rektör Acer’e verdiği katkılardan dolayı günün anısına Sağlık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi tarafından plaket takdim edildi.

Kapanış seremonisi, Rektör Acer’in sözel bildiri ödüllerini takdim etmesi ve kongre sonuç bildirisinin sunulması ile son buldu.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1239 Kez Okundu