HABER

Avrupa Birliği Proje Yazma Eğitimi Verildi

Avrupa Birliği Proje Yazma Eğitimi Verildi
23.05.2017
Bu İçeriği Paylaş

Proje Koordinasyon Merkezi'ne gelen eğitim taleplerinde ilk sırada yer alan "Avrupa Birliği Proje Yazma Eğitimi", Cemil Meriç Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Eğitim için açılan talep formunu dolduranlar arasından, daha önce benzer eğitimlere katılım dereceleri gözetilerek yeni katılımcılar belirlendi. 

Ağırlıklı olarak üniversite çalışanlarına yer verilmekle birlikte üniversitenin paydaşları da gözetilerek çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından (Valilik, SGK vb.) katılımcılara yer verildi. Üniversite içinden ve dışından toplam 35 kişiye Avrupa Projeleri konusunda, uzman Ural Sevener tarafından verilen eğitim üç gün sürdü. Başta IPA ve Merkezi Finans projeleri olmak üzere Avrupa Birliği proje çağrıları ele alındı. Avrupa Birliği projeleri yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar proje formları üzerinden uygulamalı şekilde anlatıldı. Örnek proje taslakları analiz edildi.  

Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Şahin Örnek, akademisyen ve araştırmacılardan gelen talepler doğrultusunda odak eğitimlerin devam edeceğini belirtti. Akademik personelin taleplerini, üniversitenin web sayfasında yayınlanan formlar üzerinden, e-posta yoluyla ya da ÇOMÜ Proje Koordinasyon Merkezi’ne uğrayarak iletebileceklerini söyledi.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 749 Kez Okundu