HABER

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Lapseki’de Çeşitli Açılışlara Katıldı

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Lapseki’de Çeşitli Açılışlara Katıldı
03.04.2017
Bu İçeriği Paylaş

Haber - Fotoğraf: Tuncay Ak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, haftasonu Lapseki ilçesinde gerçekleştirilen yeni Belediye Hizmet Binası temel atma törenine ve İskele Meydanı’na yapılan 15 Temmuz Şehitler Parkı açılış törenlerine katıldı.

Köprübaşı Mevkii’ne yapılacak olan Lapseki Belediyesi Yeni Hizmet Binası temel atma törenine Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan’ın yanı sıra il protokolü de katıldılar.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, yeni hizmet binasının devreye girmesiyle Lapseki’nin daha modern, çağdaş bir görünüme kavuşacağını belirterek ilçeye yapılan başta doğalgaz olmak üzere tüm yatırımların ve çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

15 Temmuz Şehitler Parkı’nın açılış duasını ise YÖK Üyesi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu yaptı. Vali Orhan Tavlı Türk milletinin asla himaye altına alınamayacağının altını çizerek, “Bu millet asla himaye ve boyunduruk altına girmeyi kabul etmeyen bir ulus olduğunu tüm dünyaya tarih boyunca gösterdi. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bunu bir kez daha hatırlattı” dedi.

Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ise parkın açılışında yaptığı konuşmada parti olarak darbe girişimini unutturmamak adına aldıkları karar neticesinde AK Parti’li her belediyenin bir çalışmasına 15 Temmuz adını vereceğini hatırlatarak, geçtiğimiz yıl darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitleri andı.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 771 Kez Okundu