HABER

ÇOMÜSEM’de Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Devam Ediyor

13.05.2016
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde bünyesinde gerçekleştirilen Aile Danışmalığı Sertifika Programı uluslararası uzmanların katılımıyla eğitimlere devam ediyor. Haziran ayında tamamlanacak olan 450 saatlik programın Mayıs ayı eğitimcisi olarak Aile Danışmanı ve Psikolojik Danışman Tolga Nasuh Aran görev alırken Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İzmir Şube Başkanı olan Tolga Nasuh Aran, Aile Danışmanlığı’nda kullanılan teknikleri, uygulamaları ve çalışmaları kursiyerlere anlattı.  Uygulamalar sırasında, canlı bağlantıyla Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği Başkanı (IAMFC) Prof. Dr. Paul Peluso uygulama ve çalışmalara katıldı. Kursiyerler ve Dr. Peluso karşılıklı olarak teknikler, tekniklerin kullanımı, ailedeki sorunların kültürel farklılıkları ve Adler aile terapileri hakkında düşüncelerini paylaştılar.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı koordinatörü Doç. Dr. Ercan Kocayörük, uluslararası katılımcıların programa desteklerinin Tolga Nasun Aran’ın aracılığı ile devam edeceğini, sonraki iki hafta boyunca Prof. Dr. Brian Canfield ve Doç. Dr. Brande Flamez’ın eğitimlere katılacaklarını söyledi.

Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Osman Yılmaz Kartal ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hacı Mehmet Yıldırım, Aile Dan. ve Psik. Dan. Tolga Nasuh Aran’a katkılarından dolayı teşekkürlerini ileterek, program koordinatörü Doç. Dr. Ercan Kocayörük   ile birlikte Aile Danışmanlığı programının 2016-2017 Akademik Yılı uygulamaları hakkında fikir alışverişinde bulundular.Bu Haber 857 Kez Okundu