HABER

Deniz Temiz Derneği, Rektör Vekili Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ı Ziyaret Etti

15.12.2015
Bu İçeriği Paylaş

Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), Mitsui Co & Ltd hibesi ve İÇDAŞ desteği ile 2016 yılında Çanakkale’de hayata geçireceği, Sürdürülebilir Türk Boğazlar Çevre Sistemi Projesini, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ı makamında ziyaret ederek tanıttı.

Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahhattin Ergün’ün de hazır bulunduğu ziyarette proje ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

“Sürdürülebilir Türk Boğazlar Sistemi” Projesi, Çanakkale’de Türk Boğazlar Sisteminin önemini anlatan ve Çanakkale Boğazı içerisindeki biyolojik çeşitliliğin korunması için yetişkinler ve üniversite öğrencileriyle bilinçlendirme çalışmaları yapan bir eğitim projesidir.

Proje dahilinde, eğitim amaçlı; Çanakkale ekosisteminin günümüzdeki durumu ile ilgili insanları aydınlatmak, yasak, yanlış ve aşırı avlanma sonunda insanların yaşamlarında oluşacak olumsuz etkilere dikkat çekmek, atıkların doğru ve etkili bir şekilde ayrıştırılma yollarını öğretmek, temiz ve hijyenik bir deniz ve kıyı şeridinin turizm sektörüne getireceği olumlu etkileri göstermek gibi konular işlenecektir.Bu Haber 511 Kez Okundu