HABER

Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

11.12.2015
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin dev yatırımı Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İnşaatı hızla devam ediyor.

2016 bütçesinden Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İnşaatına 40 milyon TL’lik bütçe ayrıldı. Yetkililer ayrılan bu bütçenin 20 milyon TL’sinin inşaat, diğer 20 milyon TL’sinin ise teçhizat giderleri için olduğunu ifade etti. Ayrıca çalışmaları hızlandırmak üzere Rektörlüğün girişimleri ile de 5 milyon TL’lik ek bütçe gönderildi. Yetkililer böylece en kısa zamanda hastanenin bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Hastane çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Tıp Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Aşık, ‘’İlk bina olarak kadın doğum ve çocuk hastanesini bitirdik. Şimdi geriye kalan ne kadar bölüm varsa hepsi buraya taşınacak. Yaklaşık 350 yataklı bir hastane olacak. Bu sayı kadın doğum ve çocuk hastanesi ile birlikte 500 yataklı kapasiteye çıkacak. Ayrıca şu an 11 olan yoğun bakım yatak sayımız yeni hastanemizle 70’e çıkacak’’ diye belirtti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Demiraran ise hastanenin önümüzdeki yıl en geç son bahara doğru tamamlanmış olacağını ve birimleriyle taşınmış olacakları müjdesini verdi. Yeni hastanenin Çanakkalelilere ve öğrencilere modern cihazlarla hizmet verecek olması nedeniyle değerli olduğunu belirten Demiraran, Çanakkale’nin vizyonunu yukarıya çıkaracak olmasından dolayı yapılanların herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini de ifade etti. Bu Haber 763 Kez Okundu