ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) tümleşik olarak Öğrenci Bilgi Sistemini içermektedir. ÜBYS Parolanızı ÇOMÜ Tek Hesap https://hesap.comu.edu.tr adresinden yenileyebilirsiniz.

Kayıt dönemlerinde yoğunluktan ötürü Üniversite santrallerimiz hat kapasitesini aşmaktadır. Sorularınız için ogris@comu.edu.tr veya bidb@comu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Üniversite idari birimlerimizin çalışma saatleri 08:00-12:00 / 13:00-17:00

Bu soruyu şuan için bizde yanıtlayamıyoruz.

Elektronik imza (e-imza) başvurları için imza@comu.edu.tr adresine e-imza talebi için kurumsal e-posta adresinizden T.C. Kimlik numaranız ile talep etmeniz yeterlidir. E-imza başvuru süreci tamamlandıktan sonra Kamu SM - Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından elektronik imza adresinize postalanacaktır. E-imza tarafınıza ulaşma süresi en az 4 haftadır. E-İmza süreniz bitmesine 45 gün kala KamuSm tarafından bilgilendirme yapılmaktadır.

Erkek öğrencilerimizin askerlik hizmeti , 28 yaşına kadar öğrencilik haklarının devam etmesi koşuluyla ertelenebilmektedir. Bunun için öğrencilerimizin ilgili dönem ve yıl için ders kayıtlarını yapmış olması gerekmektedir.

Öğrencilerimize öğrenciliği boyunca öğrenci-no@ogr.comu.edu.tr e-posta adresi verilmektedir. Postalarınıza https://ogr.comu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Parolanız ÇOMÜ Tek Hesap Parolasıdır.