ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

SIKÇA SORULAN SORULAR

Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) tümleşik olarak Öğrenci Bilgi Sistemini içermektedir. ÜBYS Parolanızı ÇOMÜ Tek Hesap https://hesap.comu.edu.tr adresinden yenileyebilirsiniz.

Kayıt dönemlerinde yoğunluktan ötürü Üniversite santrallerimiz hat kapasitesini aşmaktadır. Sorularınız için ogris@comu.edu.tr veya bidb@comu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Üniversite idari birimlerimizin çalışma saatleri 08:00-12:00 / 13:00-17:00

Bu soruyu şuan için bizde yanıtlayamıyoruz.

Elektronik imza (e-imza) başvurları için imza@comu.edu.tr adresine e-imza talebi için kurumsal e-posta adresinizden T.C. Kimlik numaranız ile talep etmeniz yeterlidir. E-imza başvuru süreci tamamlandıktan sonra Kamu SM - Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından elektronik imza adresinize postalanacaktır. E-imza tarafınıza ulaşma süresi en az 4 haftadır. E-İmza süreniz bitmesine 45 gün kala KamuSm tarafından bilgilendirme yapılmaktadır.

Erkek öğrencilerimizin askerlik hizmeti , 28 yaşına kadar öğrencilik haklarının devam etmesi koşuluyla ertelenebilmektedir. Bunun için öğrencilerimizin ilgili dönem ve yıl için ders kayıtlarını yapmış olması gerekmektedir.

Öğrencilerimize öğrenciliği boyunca öğrenci-no@ogr.comu.edu.tr e-posta adresi verilmektedir. Postalarınıza https://ogr.comu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Parolanız ÇOMÜ Tek Hesap Parolasıdır.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)

39.655
Öğrenci
2.052
Akademik P.
2.328
İdari P.
358
Program
46
Akademik B.
41
Araştırma M.