0

Lisans Öğrencileri Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimi Gerçekleşti

Bu Haber 205 Kez Okundu
  • Paylaş:
Lisans Öğrencileri Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimi Gerçekleşti

TÜBİTAK 2237 A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı Kapsamında “Lisans Öğrencileri Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimi” isimli proje üniversitemiz koordinasyonunda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 2237 A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı Kapsamında “Lisans Öğrencileri Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimi” isimli proje Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi koordinasyonu ile 11 farklı üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan olmak üzere toplam 24 eğitmenin katkısıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Proje yürütücülüğünü Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Leyla Ayverdi’nin üstlendiği projeye üniversitemiz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Doç. Dr. Derya Girgin, Doç. Dr. Erkan Bil, Doç. Dr. Eylem Yalçınkaya Önder, Doç. Dr. Sercan Karav, Öğretim Görevlisi Dr. İsmail Satmaz, Öğretim Görevlisi Dr. Kadir Yılmaz ve Öğretim Görevlisi Dr. Savaş Gürdal eğitmen olarak katkı sağladı.

35 öğrencinin katıldığı eğitimlerde katılımcılara “Proje Türleri”, “Bilimsel Yöntem Basamakları”, “Bilimsel Etik”, “TÜBİTAK Bursları ve Destekler”, “2209A ve 2209B Programları”, “Ulusal Ajans Destekleri”, “Girişimcilik” ve “Özgeçmiş Hazırlama” başlıkları altında kapsamlı eğitimler verildi.

Fotoğraf Albümü