0

Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü Projesi’nin İlk Stajyerleri Almanya’da

Bu Haber 228 Kez Okundu
  • Paylaş:
Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü Projesi’nin İlk Stajyerleri Almanya’da

Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü Projesi Stajyer Değişim Programı kapsamında Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü 2. Sınıf öğrencilerinin Almanya-Ettlingen St. Augustiniusheim Mesleki Eğitim Kurumu’nda stajları başladı. 

Program, kurum yöneticilerini ziyaretle başlandı.  Tüm öğrencilerin katıldığı bir tören yapılarak Türkiye'den gelen ekip tanıtıldı. Bölüm yöneticisi Klaus Swartz, bölüm öğretim elemanı Carola Beck ve Proje Koordinatörü Ersin Özdemir ile  projenin ilk stajyerleri Havin Akmugan ve Ezgi Bektaş’ın 15 gün sürecek staj programında hangi birimlerde çalışacakları, Doç. Tuba Batu’nun süreç boyunca vereceği dersler ve okula yapacağı katkılar üzerine konuşuldu. 

Projenin ikinci bölümü ise Nisan ayında olacak, Almanya-Ettlingen’den öğrenciler ve öğretim elemanları Çanakkale-Çan’a gelecek ve stajlarını yapacaklar. 

Proje ile Üniversitemizin uluslararasılaşma hedefi doğrultusu kurum öğretim elemanları ve öğrencileri arasında hareketliliğin ve kültürel değişimin gerçekleştirmesi amaçlanıyor. 

Fotoğraf Albümü