0

Cumhuriyetin 100. Yılına Özel 2023 Farklı Yerde Milyonlarca Fidan Toprakla Buluştu

Bu Haber 364 Kez Okundu
  • Paylaş:
Cumhuriyetin 100. Yılına Özel 2023 Farklı Yerde Milyonlarca Fidan Toprakla Buluştu

Türkiye genelinde çıkan orman yangınları sebebiyle zarar gören alanları yeniden ağaçlandırmak ve canlandırmak amacı ile 2019 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya kapsamında her yıl 11 Kasım’da tüm ülke genelinde düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü ağaç dikim etkinlikleri bu yıl 17 Kasım’da Çanakkale Radar Tepesi mevkiinde gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Boğaz Garnizon komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Mehmet İrfan Mutluay, Çanakkale Gelibolu  Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal, Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Ceylan, Kurumsal İletişim Direktörü Doç.Dr. Ali Emre Bilis, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Ağaçlandırma Şube Müdürü Mehmet Ali Çelebi Şehit ve Gazi yakınları, Çanakkale Protokolü, Askeri personel, STK Temsilcileri, öğretim görevileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Çanakkale Mehter Ekibi ve Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Ege Folklor ekibinin gösterisi ile devam eden tören, 100.yıl Cumhuriyet Ormanları'nda fidan dikimi ve  toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.