0

Rektör Erenoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Tüfekci'yi Ziyaret Etti

Bu Haber 276 Kez Okundu
  • Paylaş:
Rektör Erenoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Tüfekci'yi Ziyaret Etti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Genel Sekreteri Oğuz Ünal, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekci'yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Prof. Dr. Erenoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin son dönemdeki vizyonu ve hedefleri ile üniversitenin Milli Savunma Bakanlığı ile iş birliğinde yürütebileceği projeleri anlattı. Prof. Dr. Erenoğlu, ÇOMÜ'nün savunma sanayi alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı.

Tüfekci, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin Türkiye'nin en köklü ve saygın üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, Milli Savunma Bakanlığı ile iş birliğinde yürütülecek projelere destek verileceğini söyledi.

Ziyarette, ÇOMÜ'nün savunma sanayi alanında yürüttüğü projeler ve iş birliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında güçlü iş birliği için önemli bir adım atıldı.