ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

ÇOMÜ ve İŞKUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

ÇOMÜ ve İŞKUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
| Bu Haber 804 Kez Okundu
  • Paylaş:

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında İŞKUR kampüs hizmetlerinin sunulmasına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen protokol töreninde, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, İŞKUR Müdür Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak hazır bulundu.

ÇOMÜ Rektörlüğü ve İŞKUR arasında imzalanan bu protokol ile üniversite bünyesinde İŞKUR Kampüsler oluşturulacak. İŞKUR Kampüslerde, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetleri yürütülecek. İŞKUR Kampüs Hizmetleri protokolüyle öğrencilerin, mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine katkı sunan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır. 


Fotoğraf Albümü