HABER

Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Öğrencilere ve Ailelere Yönelik Seminerler Verildi

Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Öğrencilere ve Ailelere Yönelik Seminerler Verildi
25.02.2020

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) işbirliği ile Yunanistan’ın Batı Trakya Bölgesi’nde “Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Türk Öğrencilere Yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi” projesi kapsamında çeşitli seminerler düzenlendi.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak’ın yürütücüsü olduğu proje kapsamında; Dr. Öğr. Üyesi Elmaziye Temiz, Öğr. Gör. Cumali Yaşar, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanları Numan Yıldırım ve Murat Bircan tarafından ailelere ve öğrencilere olmak üzere iki gruba yönelik seminerler gerçekleştirildi.

BTAYTD’den Batı Trakya Bölgesi Proje Koordinatörü Mümin Mümin, Proje Sekreteri Gülsüm Hüseyin, Proje Rehberlik öğretmenleri Nurdan Ahmet, Sevkan Tahsinoğlu, dernek bünyesinde faaliyet yürüten mesleki tanıtım ekibinden Feriha Derviş ve Bilal Sarımahmut’un destek verdiği seminerlere ayrıca Uzaktan Eğitim Ders Destek Sisteminde yer alan Batı Trakyalı öğretmenler de eğitimlere katkı sundular.

Etkinlik kapsamında ailelere yönelik “Anne ve babalar çocuğunuzu ne kadar tanıyorsunuz”, öğrencilere yönelik “Akran Çatışması”, “Özgüven”, “Teknoloji Bağımlılığı” seminerleri ve “Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Türk Öğrencilere Yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi” projesinde görev alan Batı Trakyalı öğretmenlere “Dijital Materyal Geliştirme” ve “Eğitim Teknolojileri Kullanımı” eğitimleri verildi.

Etkinlik uygulamaları; Rodop bölgesinde Gümülcine merkez, Büyük Müsellim Köyü, Sirkeli, Kozlukebir Köyü ve Hemetli, İskeçe bölgesinde, İskeçe merkez, Gökçepınar Köyü ve Yassıören Köyü olmak üzere sekiz noktada gerçekleştirildi.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 744 Kez Okundu