HABER

TÜB 15. Alt Kurul Toplantısı Bandırma’da Yapıldı

TÜB 15. Alt Kurul Toplantısı Bandırma’da Yapıldı
04.11.2019

Üniversitemizin de üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 15. Alt Kurul Toplantısı Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Bandırma’da yapıldı.

Dönem başkanlığını Trakya Üniversitesi’nin yürüttüğü toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden ve Prof. Dr. Suat Uğur, TÜB bir önceki dönem sekreteri Doç. Dr. Aşkın Koyuncu’nun yanı sıra alt çalışma gruplarına mensup idari ve akademik personelimiz ile Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Yılmaz Çakıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel ve TÜB Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Ali İhsan Meşe katıldı.

Trakya Bölgesindeki sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek bölgedeki gelişmişliği ve birlik üyesi üniversiteler arasındaki etkileşimi arttırmak için çalışmalar yapan TÜB’ün 15. Alt Kurul Toplantısında şu alt çalışma grupları yer aldı:

Sosyal, Kültürel ve Spor Alt Çalışma Grubu

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliğ (KÜSİ) Alt Çalışma Grubu

Engelsiz Birimi Alt Çalışma Grubu

Yeni Nesil Teknolojik Araçlar Alt Çalışma Grubu

TÜB Uluslararası Yayın Evi Alt Çalışma Grubu

Balkan Ülkeleri Alt Çalışma Grubu

Dış İlişkiler Alt Çalışma Grubu

Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü Alt Çalışma Grubu

Enerji Alt Çalışma Grubu

Trakya Bölgesinin Çevre Sorunları Alt Çalışma Grubu

Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı Alt Çalışma Grubu

Sağlık Bilimleri Alt Çalışma Grubu

Lisansüstü Öğrenci Kongresi Alt Çalışma Grubu

Toplantı, alt çalışma gruplarının gündem maddelerini değerlendirmeleri sonucu oluşturulan raporların ve etkinlik takviminin, bir sonraki üst kurul toplantısı için imzaya hazırlanması ile sona erdi.Fotoğraf Albümü


Bu Haber 873 Kez Okundu