HABER

Batı Uygarlığının Kökeninde Anadolu’nun Derin İzleri Başlıklı Konferans Gerçekleşti

Batı Uygarlığının Kökeninde Anadolu’nun Derin İzleri Başlıklı Konferans Gerçekleşti
15.10.2019

Haber-Fotoğraf: Eylem Tuna Çoban

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yerbilimleri ve Doğa Tarihi Müzesi Konferans Etkinliği kapsamında Prof. Dr. Yücel Yılmaz  “Batı Uygarlığının Kökeninde Anadolu’nun Derin İzleri (Mitoloji-Tarih-Jeoloji)” başlıklı sunum gerçekleştirdi. 

Mühendislik Fakültesi Turgut Özal Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

ÇOMÜ Yerbilimleri ve Doğa Tarihi Müzesi sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Ayten Çalık’ın müzenin kurulduğu günden bugüne gelişimini anlatmasıyla başlayan program, Prof. Dr. Yücel Yılmaz’ın özgeçmişini okuması ile devam etti. 

Prof. Dr. Yücel Yılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Doğa Tarihi Müzelerinin dünyada önemli yerleri olduğunun vurgusunu yaptı ve Troya Müzesini gezdiğini ve çok etkilendiğini söyledi.

Prof. Dr. Yılmaz, uygarlıkların sıçradığı coğrafya olan Anadolu’nun uygarlığın gelişimine katkılarını Jeoloji, Mitoloji ve Tarih bağlamında anlattı. 

Program, soru cevap kısmından sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in günün anısına hediye takdimi ile son buldu.  

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 881 Kez Okundu