HABER

Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
24.07.2019

Haber: Tuncay Ak – Fotoğraf: Arzu Güllübağ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısı, Siyasal Bilgiler Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in katıldığı toplantıda Yüksekokul Müdürü Vekili Prof. Dr. Fatma Çolakoğlu öğretim üyelerinin akademik performansları, proje sayıları ve yayınlar ile birimlerin faaliyetlerine dair bilgilendirmelerde bulunduğu sunumunda Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülte olma hedefine hızla ilerlediğini paylaştı. 

Toplantıda söz alan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, yüksekokulun fakülte olma hedefini desteklediğini ifade ederek başladığı konuşmasında şunları aktardı:

Öğrencilerin Girişimcilik Yönlerini Geliştirelim

Biz hocalar olarak öğrencilerimiz bizim velinimetimizdir. Öğrenci odaklı yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Onları hep birlikte çalışarak çok yönlü yetiştirmeliyiz. Girişimcilik yönlerini geliştirerek yeni teknolojilerle donatmalıyız. Onlar bizim geleceğimiz. Öğrencilerimizi araştırmaya ve düşünmeye sevk etmeliyiz. 

İnsani ve Ahlaki Değerleri Ön Plana Çıkaracağız

Bölümlerde huzursuzluk istemiyorum. Dünyayı sadece mevzuatla ya da yönetmelikle yönetemezsiniz. Bizim hedefimiz insani ve ahlaki değerleri ön plana çıkararak huzur ortamı var etmek. Herkesle kucaklaşacağız. Hiçbir yerde mobbinge izin vermeyeceğiz. 

Mezunlarımızla İletişimimizi Güçlendireceğiz

Biliyorsunuz ki artık mezun takip sistemi uluslararası değerlendirmelerde dikkate alınıyor. Üniversitemiz mezunlarıyla ilişkilerimizi önemsiyoruz. Kuracağımız bu birliktelikle kurumsal aidiyet duygusunu oluşturacağız. 

Araştırma Üniversitesi Olmayı Hedefliyoruz

Her büyük şey bir rüyayla başlar. Hedefimizi büyük tutacağız. Sonra hedefimize odaklanıp çok çalışacağız. Bu büyük iddiayı gerçekleştirebilmek için elbirliğiyle hareket edeceğiz. Projeler ve yayınlara ağırlık vereceğiz. Potansiyelimizi bir tık yükselterek araştırmalara odaklanacağız. 

Rektör Murat’ın konuşmasının ardından toplantı, soru cevap bölümüyle sona erdi. 

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1043 Kez Okundu