HABER

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Anma Töreni Gerçekleştirildi

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Anma Töreni Gerçekleştirildi
17.07.2019

Haber-Fotoğraf: Ahmet Türker

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü münasebetiyle Çanakkale’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’ndan İskeleye kadar gerçekleşen yürüyüşe, başta Çanakkale Valisi Orhan Tavlı olmak üzere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve kent protokolünün yanı sıra binlerce vatandaş katıldı. 

Türk bayraklarıyla Kordondaki yürüyüşün ardından İskele Meydanında program düzenlendi. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda çeşitli kurum ve kuruluşlar ikramlar sundu. Çanakkale Mehteran Takımı’nın konserinin ardından İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali Bal dua yaptırdı. 

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü münasebetiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı yayında  törenlere katılanlar tarafından izlendi.

Canlı yayının ardından törende bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 15 Temmuz’da Türk Milletinin canı pahasına hürriyetine ve milli iradesine sahip çıktığına değinerek “Çanakkale Ruhu ve 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça daima büyüyen, gelişen ve dünyanın önde gelen devletleri arasında yer alan Ülkemiz, 2023 hedeflerine doğru emin ve kararlı adımlarla yürümektedir. Bizi hedeflerimizden alıkoymak, milli birlik ve beraberliğimizi yıkmak, demokrasimizi yok etmek isteyen şer odakları her zaman olacaktır.  Ancak şanlı tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan Aziz Türk Milleti, ülkemizin güvenliğine, birlik ve beraberliğine, milli iradesine yöneltilen her türlü girişime dün olduğu gibi, bugün ve yarın da asla izin vermeyecektir.” dedi.

Program diğer etkinliklerle devam etti.Fotoğraf Albümü


Bu Haber 692 Kez Okundu