HABER

Madencilik ve Jeoloji Mühendisliği Konulu Seminer Gerçekleşti

Madencilik ve Jeoloji Mühendisliği Konulu Seminer Gerçekleşti
09.05.2019

Haber-Fotoğraf: Duygu Karademir Aras

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan Madencilik ve Jeoloji Mühendisliği konulu seminer Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Seminere Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Süha Özden, Jeoloji Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Sevinç Kapan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan seminerin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden; özellikle özel sektörden bir meslektaşımızın tecrübelerini paylaştığı bu tür etkinliklerin öğrenciler için çok faydalı olduğunu belirterek şunları aktardı:

Hayat Devam Ettiği Müddetçe Yer Bilimlerine Olan İhtiyaç Devam Edecek

“Bu tür etkinliklerin şöyle bir faydası var, bizler hocaları olarak öğrencilerimize birçok şeyi anlatmaya öğretmeye çalışıyoruz ama hem yer bilimleri sektöründe hem de diğer alanlarda meslektaşlarımızın deneyimleri çok kıymetli. Bölüm olarak bu çalışmaları daha fazla yapacağımızı ümit ediyorum. Çünkü hayat devam ettiği müddetçe yer bilimlerine olan ihtiyaç devam edecektir.
Jeoloji Yüksek Mühendisi Alp İlhan, bizimle madencilik mesleği ile ilgili deneyimlerini ve hayat tecrübelerini paylaşacak çok faydalı olacağına inanıyorum. Kendisine katkıları için çok teşekkür ederim.”

Davetli Konuşmacı Jeoloji Yüksek Mühendisi Alp İlhan; “Mezun olduktan sonra bu meslekte devam edecekseniz eğer bu alanda çalışmaya başladığınızda neler ile karşılaşacağınızı anlatmaya çalışacağım. Bir insan mesleğini severek yaptığı müddetçe hem kendisine, hem çalıştığı yere hem ülkeye faydalı olur” sözleriyle başladığı sunumunda madencilik alanında özel sektörde 13 yıllık deneyimlerini paylaştı.

Program sonunda Jeoloji Yüksek Mühendisi Alp İlhan’a plaket ve hediye takdimi yapıldı.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 548 Kez Okundu