HABER

Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Büyük Başarısı

Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Büyük Başarısı
03.05.2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri çeşitli spor branşlarında gerçekleştirilen şampiyona ve yarışmalarda Üniversitemizi temsil ederek dereceler elde ettiler.

Bu kapsamda  17-20-Nisan 2019 tarihleri arasında Bartın'da gerçekleştirilen Türkiye Üniversitelerarası Wushu Şampiyonası'nda Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Deniz Dindar antrenörlüğündeki Üniversitemiz Kadın -Erkek Wushu Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

Buse Aygün 12-13 Nisan'da Giresun'da gerçekleştirilen Kiteryum Yarışında Kadınlar ikincisi, 24-Nisan-2019 tarihinde Van 100. Yıl Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Türkiye Üniversitelerarası Tiatlon Şampiyonası'nda Ferdi Kadınlarda ikinci ve MPH Biathe-Triathle Ferdi Milli Takım seçmesi ve kulüpler Biathle Büyük Kadın İkincisi olurken Büyük Erkekler İkincisi ise Bahadır Pirik olmuştur.

Bu başarılarıyla Haziran ayı içinde Portekiz'de gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan Triatloncu sporcularımız Üniversitemizi temsil edeceklerdir.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 576 Kez Okundu