HABER

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Bahçeşehir Koleji Arasında Değerli İşbirliği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Bahçeşehir Koleji Arasında Değerli İşbirliği
29.03.2019

Üniversitemiz ile Bahçeşehir Çanakkale Koleji arasında kurumsal işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi için kayıt yaptırmak isteyen tüm Üniversite personelimizin anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarına yıllık eğitim bedeli üzerinden % 15 indirim uygulanacak. Bunun yanı sıra ortak akademik etkinlikler ve bilimsel faaliyetler gerçekleştirilecek.

Kurucu Temsilcisi Hicran Yıldırım: “Bahçeşehir markası bir dünya markasıdır”

Kurumlar arası işbirliği protokolünün imza töreninde konuşma yapan Bahçeşehir Çanakkale Koleji kurucu temsilcisi Hicran Yıldırım; “Bahçeşehir Çanakkale Koleji olarak Çanakkale’ye geldiğimiz günden beri muazzam bir ilgi ve teveccühle karşılaştık. Çanakkalemiz adeta bizi bağrına bastı. Son günlerde bizi bazı kişilerle bağlantılı gibi gösteren, iyi niyetten uzak ve maksatlı söylentiler çıkartmaya çalışanlar olsa da bizim çizgimiz tüm Türkiye tarafından bilinmektedir. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanımız Sayın Enver Yücel’in de ifade ettiği gibi değerlerimizle, medeniyet ve kültürümüzle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği o muasır medeniyet düzeyine ulaşma hedefimiz var. Bahçeşehir Okulları bugün Avrupa’nın en büyük eğitim kurumlarından birisidir. Bir dünya markasıdır. Kahramanlık destanının yazıldığı bu güzel şehirde olmaktan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi gibi köklü bir Üniversite ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer: “Üniversitemizde artık huzur iklimi hakim”

Törenden sonra konuşma yapan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer de: “Göreve geldiğimizde FETÖ tarafından adeta bir enkaza dönüştürülmüş, huzurun kalmadığı bir üniversite devraldık. Son 4 yılda sadece merkezdeki birimlerini geliştiren değil aynı zamanda Gökçeada’dan Yenice’ye kadar tüm ilçelerindeki akademik birimlerin tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenen, ulaşılabilir ve çözüm odaklı bir yönetim yaklaşımı sergiledik. Üniversitemizde artık huzur iklimi hakim.”

“Bilimin ve Eğitimin her aşamasında iddialı bir Üniversiteyiz”

“Bilimsel gelişimin sadece Üniversitede başlamayacağını biliyoruz. Bugün dünyada bilimsel düşünce anlayışı artık anaokulundan başlayarak ilk ve ortaöğretimde devam eden önemli bir süreç olarak görülüyor. Biz de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak anaokulundan başlayan eğitim sürecinin her aşamasında olmanın öneminin farkındayız. Dolayısıyla bilim ve eğitimin her aşamasında iddiamız var. Bu nedenle Bahçesşehir Okulları gibi Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından birisi ile işbirliği yapıyoruz. Sarıcaeli kampüsümüzde akademik bir ortamda eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlayacaklar. Bunu Çanakkalemiz ve Üniversitemiz için çok büyük kazanım olarak görüyoruz” dedi.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 2140 Kez Okundu