HABER

Mesleki Eğitimde GMKA'dan ÇOMÜ'ye Destek

Mesleki Eğitimde GMKA'dan ÇOMÜ'ye Destek
17.01.2019

Üniversitemizin üç projesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi-2 Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer bulundu.

Desteklenmeye değer bulunan projeler ve ekipleri:

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından desteklenen ve Çanakkale Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülecek olan “Çanakkale Bölgesinde Mesleki Eğitim Atölyesi ve Gıda İşleme/Analizi Laboratuvar Kurulumu” adlı projenin ekibi; Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Yüceer, Proje Uzmanları Doç. Dr. Serhat Çolakoğlu,  ve Öğr. Gör. Kübra Tarhan Kuzu’dan oluşuyor. Uygulama süresi 15 ay olan projenin tamamlanması ile birlikte, hem üniversitemize Mesleki Eğitim Atölyesi ve Gıda İşleme/Analizi Laboratuvarı kazandırılmış hem de daha nitelikli öğrenci yetiştirme imkânı sağlanmış olacak.

Biga Meslek Yüksekokulu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve Biga Ziraat Odası ortaklığında hazırlanan “Biga Bölgesinde Kırsal Kalkınma için Çiğ Süt Kalitesini Arttırmaya Yönelik Mesleki Eğitim Yapılması ve Laboratuvar Kurulumu” adlı projenin ekibi; Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Ertuğrul Bilgücü, Proje Uzmanları Prof. Dr. Ünal Kızıl, Doç. Dr. Songül Şentürklü, Dr. Öğr. Üyesi A. Gülin Eser, Öğr. Gör. Muradiye Özel Ödül’den oluşuyor.

Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Çanakkale Ticaret Borsası ortaklığında hazırlanan “ÇOMÜ-ÇTB Kaliteli Gıda Üretiminde Mesleki Eleman Niteliğinin Arttırılması İçin El Ele Veriyor” adlı projenin ekibi; Prof. Dr. Fatma Çolakoğlu, Doç. Dr. Mine Çardak,  Dr. Öğretim Üyesi H. Basri Ormancı, Doç. Dr. Neşe Tuncel, Doç. Dr. Gülen Türker, Dr. Öğretim Üyesi Nazan Arifoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Pınar Yıldırım’dan oluşuyor.  Proje 15 ay sürecek.  
Bu Haber 1413 Kez Okundu