HABER

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Lapseki, Biga ve Ezine'de Programlara Katıldı

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Lapseki, Biga ve Ezine'de Programlara Katıldı
03.01.2019

Haber - Fotoğraf: Tuncay AK

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; Lapseki ve Biga ilçelerinde çeşitli açılış ve programlara katıldı. 

Programlara Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, İl Müftüsü Arif Gökçe ile Çanakkale protokolü katıldılar. 

Lapseki ilçesine doğalgazın gelişi münasebetiyle Lapseki Belediyesi önünde Doğalgaz Hizmet Alımı töreni düzenlendi.  Törende konuşan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, uzun yıllardır ilçenin hayali olan doğalgazı Lapseki’lilerin hizmetine sunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. 

Buradaki törenin ardından Lapseki ilçesine bağlı Şevketiye köyünde İl Sağlık Müdürlüğü’nce hizmete açılan Şevketiye Köyü Sağlık Ocağı’nın açılışı gerçekleştirildi. Törende konuşan köy muhtarı Seyfettin Turan, sağlık ocağının köye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

Biga ilçesinde ise 15 Temmuz şehitlerimizden Hüseyin Ateş’in adını taşıyan Şehit Hüseyin Ateş Kız İmam Hatip Lisesi’ne yapılan Kütüphane’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Okul Müdürü Şeyma Şahin, 1 bin 500 liraya mal olan kütüphanenin 28 Eylül 2018'de yapımına başlandığını 45 günde tamamlandığını söyledi.

Öte yandan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen eğitim proje destekleri toplantısı gerçekleştirildi. TANAP tarafından hibe desteği sağlanan projelerin tesliminde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan “TANAP, artık Türkiye ile Azerbaycan'ın kaderinin ortak olduğunu ekstra belgeleyen bir konudur. TANAP "enerjinin İpek Yolu" anlamına gelen çok kıymetli bir iş. Eğitime yapılan her yatırım bizim için çok kıymetlidir” şeklinde konuştu. 

Ezine merkezde ise, 2015 yılında Dağlıca’da şehit olan Ezine’li şehidimiz Fatih Duru’nun isminin verildiği Fatih Duru İlköğretim Okulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi. Törende Şehit Fatih Duru’nun annesi Azime Duru’da hazır bulundu.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 661 Kez Okundu