HABER

Tıp Fakültesi’nden Büyük Başarı: Kardiyoloji Anabilim Dalı, Kurum Yeterlilik Belgesi Almaya Hak Kazandı

Tıp Fakültesi’nden Büyük Başarı: Kardiyoloji Anabilim Dalı, Kurum Yeterlilik Belgesi Almaya Hak Kazandı
09.11.2018

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalına, Türk Kardiyoloji Derneği Yeterlilik Kurulu tarafından “Kurum Yeterlilik Belgesi” verildi.

34. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresinin açılış töreninde, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalına takdim edilen “Kurum Yeterlilik Belgesi” hakkında bilgi veren Kardiyoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emine Gazi, “Bu belge ile kardiyoloji alanında uzmanlık eğitiminde ulusal standartları karşıladığımıza dair akreditasyon sağlanmıştır. Ülkemizde az sayıda akredite kurum olması nedeniyle bu belge üniversitemiz adına artı bir değer katmaktadır. TUS tercih kitapçıklarında akredite olan kurumların belirtilmesi, tıpta uzmanlık öğrencileri için bir tercih nedeni olacaktır. Tıp Fakültemizin, mezuniyet öncesi eğitimi ve diğer anabilim dallarının akreditasyonu ile de daha çok tercih edilen bir üniversite olacağımızı ümit ediyoruz” dedi. 

Türk Kardiyoloji Yeterlilik Kurulu; ülkemizde kardiyoloji uzmanlık eğitiminin standartlarını oluşturmak, korumak ve yükseltmek, kardiyoloji uzmanlık eğitimi veren kurumların kalite denetimini yapmak ve sürekli tıp eğitimi etkinliklerine katılımı teşvik etmek, özendirmek, kredilendirme verilerini toplamak amaçları doğrultusunda bağımsız olarak hizmet vermektedir. 

“Kurum Yeterlilik Belgesi” Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e Takdim Edild

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, ÇOMÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Bahadır Kırılmaz, Kardiyoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emine Gazi, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ahmet Barutçu, Doç. Dr. Hakkı Kaya, Dr. Öğr. Üyesi Ercan Akşit ve Dr. Öğr. Üyesi Bülent Deveci’den oluşan heyet, gerçekleştirdikleri makam ziyaretinde “Kurum Yeterlilik Belgesi”ni Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e takdim ettiler

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1289 Kez Okundu