HABER

İTÜ Arı Teknokent ve Üniversitemiz Çanakkale Teknopark’tan Büyük İş Birliği

İTÜ Arı Teknokent ve Üniversitemiz Çanakkale Teknopark’tan Büyük İş Birliği
22.11.2017
Bu İçeriği Paylaş

İTÜ Arı Teknokent ve Çanakkale Teknopark işbirliği ile Mentörlük Projesi uygulanmaya başlandı. Böylece İTÜ Arı Teknokent Üniversitemiz Çanakkale Teknopark’ına mentör Teknopark oldu. 

Bu bağlamda İTÜ Arı Teknokent ve Çanakkale Teknopark ortak ön kuluçka, kuluçka merkezleri oluşturarak, ortak start-up etkinlikleri ve kuluçka projeleri uygulamayı amaçlıyor. 

AR-GE ve İnovasyona Verilen Önemin Göstergesi Teknoparklardır

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Teknoparkların Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyona verilen önemin göstergesi olduğunun altını çizerek bu işbirliğinin Türkiye’nin inovasyon ekosisteminde önemli bir girişim olduğunu dile getirdi ve ekledi: “İTÜ Arı Teknokent Türkiye’nin en önemli teknoparklarından birisi. İTÜ Arı Teknokent’in tarihten gelen bilgi birikimi ve teknolojik altyapısı teknoloji firmalarına her zaman yol gösteriyor. Çanakkale Teknopark olarak İTÜ Arı Teknokent’in teknik ve fiziki altyapısından yararlanarak ortak projeler gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin inovasyon ekosisteminde önemli bir girişim olan bu birlikteliğin her iki Teknopark’a hayırlı olmasını dilerim.”


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 2483 Kez Okundu