HABER

Bologna Süreci Toplantısı Yapıldı

Bologna Süreci Toplantısı Yapıldı
22.09.2017
Bu İçeriği Paylaş

Haber- Fotoğraf: Eylem Tuna Çoban

Bologna süreciyle ile ilgili toplantı Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Dinçay Köksal ve bölüm koordinatörleri katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, yeni eğitim öğretim yılının tüm ÇOMÜ için iyi geçmesini dileyerek, Türkiye’de devlet üniversiteleri başta olmak üzere Bologna süreci ile ilgili belgeye imza atan üniversitelerin amacının eğitimde bir birliktelik olmasını ve eğitimin denetlemesini sağlamak olduğunu söyledi. Bu süreçteki ortak kazancın öğrencilerin mezuniyeti sonrasında denklik problemleri yaşamamaları ve öğretim elemanlarının yurt dışına çıkışta erasmus vb. bir takım programlardan faydalanmasında benzer bir ortamın oluşması sağlamak olduğunun, Bologna sürecinin öğretim elemanı hareketliliği açısından çok büyük faydalar sağladığının altını çizdi. Prof. Dr. Özden, yeni eğitim yılı içerisinde Bologna süreci ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptı. 

Prof. Dr. Dinçay Köksal ise şu ana kadar Bologna sürecine ilişkin çalışmalar hakkında değerlendirmeler yaparak, süreçle ilgili eksiklikler ile yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verdi ve öğretim elemanlarından gelen soruları yanıtladı.
 

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1091 Kez Okundu