HABER

ÇOMÜ’nün Uluslararası İşbirlikleri Gelişiyor

ÇOMÜ’nün Uluslararası İşbirlikleri Gelişiyor
25.08.2017
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve beraberindeki heyet Ukrayna’nın Odessa şehrinde düzenlenen XIV. Uluslararası Sosyal ve Davranış Bilimleri Konferansına katıldı ve Odessa I.I. Mechnikov Üniversitesi'nde temaslarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Odessa Başkonsolosu Ufuk Toğrul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen XIV. Uluslararası Sosyal ve Davranış Bilimleri Konferansının açılış kokteylinde birer konuşma yapan Başkonsolos Toğrul, Rektör Prof. Dr. Acer ve Odessa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Igor Koval, iki üniversite arasındaki işbirliğinin devam etmesinin ve bilim insanlarının konferanslar aracılığıyla bir araya gelerek ortak projeler üretmelerinin önemli olduğunun altını çizdiler. 

İki üniversite rektörü yaptıkları görüşmeler sonunda işbirliğinin artırılması ve ortak yüksek lisans programının açılması konusunda çalışmaların başlatılmasına karar verildiğini bildirdiler. 

Öte yandan Prof. Dr. Yücel Acer ve Prof. Dr. Hasan Arslan, Ulusal Odessa televizyon kanalında Prof. Dr. Alexander Zacharia'nın yönettiği programa da katıldılar. Programda Prof. Dr. Acer, Karadeniz Bölgesinde yer alan Türkiye ve Ukrayna'nın ortak işbirliğinin önemine değindi. 


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1585 Kez Okundu