HABER

19 Mayıs Cumhuriyetimizin Önsözüdür

19 Mayıs Cumhuriyetimizin Önsözüdür
19.05.2017
Bu İçeriği Paylaş

Haber – Fotoğraf: Tuncay Ak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni (ÇOMÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Erdem’in temsil ettiği törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu ve öğrenciler Atatürk Anıtı'na çelenk sundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Uslu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs günü Samsun'a çıkışının milletin varlığını güçlendiren, umutlarını yeniden canlandıran ve İstiklal Mücadelemizi fiilen başlatan bir adım olduğunu kaydetti.

19 Mayıs'ın, milletimizin bağımsızlık inancından, vatan sevgisinden, özgür yaşama kararlılığından güç alınarak zulme, emperyalist güçlere karşı verilen bir mücadele olduğunu belirten Uslu "19 Mayıs, Cumhuriyetimizin ön sözüdür. Bu aziz vatanın bağımsızlığı ve kurtuluşu uğruna çok büyük bedeller ödenmiş, güçlü Türkiye'nin inşası için bugün olduğu gibi emsalsiz mücadele ve fedakarlıklar gösterilmiştir. İstikbal ve istiklal mücadelemiz, şehit ve gazilerimizden aldığımız güç ve ilhamla 19 Mayıs ruhunda olduğu gibi azim ve kararlılıkla geçmişte olduğu gibi bugünde sürmekte ve gelecekte de sürecektir." dedi.

Törenin ardından kent protokolü, gaziler ve tüm okullardan öğrencilerin katıldığı bayrak yürüyüşü düzenlendi.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 817 Kez Okundu