HABER

Hedef Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi

20.04.2017
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Proje Koordinasyon Merkezi (PKM) tarafından “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

ÇOBİLTUM’da gerçekleşen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ve akademik birimlerin proje koordinasyon temsilcileri katıldı.

Prof. Dr. Ahmet Erdem toplantıda yaptığı konuşmada ÇOMÜ’nün mevcut durumu ve endeks için yapılabilecek çalışmalar konusunda bilgiler verdi ve şunları söyledi;

“Üniversite olarak, TÜBİTAK tarafından oluşturulan “Yenilikçi ve Girişimci Üniversite Endeksi” listesine girmek için çaba sarf ediyoruz. 200’ün üzerindeki üniversiteden sadece 50’si bu listeye girebiliyor. TeknoPark kurulmuşken, yayın sayısı, TÜBİTAK projelerimizin sayısı artarken bizim bu listeye girmememiz için hiçbir sebep yok. Bu konuda neler yapabileceğimizi uzun süredir araştırıyoruz. Bu noktada birimlerden, bölümlerden YETERLİ veri alamadığımızı fark ettik. Bundan sonrası için verilerin toplanmasına gayret edeceğiz. Bu toplantı öncesi bir yol haritası belirledik sizlerden de bu konuda çalışmalarımıza destek olmanızı talep ediyoruz”

Prof. Dr. Erdem’in adından söz alan Proje Koordinasyon Merkezi çalışanı Uzman Uğur Serçe, hangi projelerin endekse girebileceği ve proje verilerinin nasıl işleneceğine dair bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Toplantı, Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Yrd. Doç. Dr. Ali Şahin Örnek’in katılımcılardan gelen soruları yanıtlaması ile son buldu.Bu Haber 561 Kez Okundu