HABER

Uluslararası Öğrenciler Ata Sporumuz Okçuluğu Öğrenecek

Uluslararası Öğrenciler Ata Sporumuz Okçuluğu Öğrenecek
17.03.2017
Bu İçeriği Paylaş

Haber – Fotoğraf: Tuncay Ak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ortaklığıyla düzenlenen projeyle ÇOMÜ’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler, ata sporumuz olan okçuluğu öğrenecekler.

Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Deniz Ünver, beraberinde uluslararası öğrencilerle birlikte ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ederek proje çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Bir üniversitenin sadece kendi çevresine sıkışıp kalmaması gerektiğinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Yücel Acer; ÇOMÜ’nün eğitimde ve bilimde dünya üniversitesi olması için çalıştıklarını ifade etti.

Rektör Acer, ülkemizde farklı ülkelerden 88 bin civarında öğrenci bulunduğunu üniversitemizde de son iki yılda uluslararası öğrenci sayısında büyük bir artış gerçekleştiğini söyledi.

Üniversitemizde sadece birkaç sporun değil de çok farklı spor dallarının yapılabilmesi için çalışmalar başlattıklarını belirten Rektör Acer, ata sporumuz olan Geleneksel Okçuluk ile ilgili projenin önemine değindi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, kampüste bu yıl kullanılır hale gelecek olan bir okçuluk alanı oluşturacaklarını, ata sporumuz okçuluk vasıtasıyla da uluslararası öğrencilerin kültürümüzü daha iyi tanımalarını istediklerini sözlerine ekledi.

Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1466 Kez Okundu