HABER

Dardanos Yerleşkesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yenilendi

Dardanos Yerleşkesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yenilendi
15.03.2017
Bu İçeriği Paylaş

Haber – Fotoğraf: Gökçe Güzel

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi yüzme havuzu yaklaşık 3 ay süren tadilattan sonra yeni haline kavuştu. Havuzun tadilat ve yenileme sürecinin ardından bir tanıtım programı düzenlendi. Programa ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ın yanı sıra çok sayıda üst düzey yönetici ve ÇOMÜ’lü katıldı.

Dardanos Yerleşkesi Çanakkalelilerin ve ÇOMÜ’lülerin Kullanımına Hazır

"Dardanos Yerleşkesi’nin ÇOMÜ’nün 25. Yılında da deniz, doğa, bilim ve sporun merkezi olmaya devam edeceğinin altını çizen Rektör Acer, yenileme çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Yaklaşık 3 ay süren bir tadilat sonrası üniversitemizin Dardanos Yerleşkesi’nde tüm eksikliklerimizi tamamladık. Şu an yarı olimpik yüzme havuzu, sauna, duş, soyunma odaları, dinlenme alanlarıyla birlikte Dardanos yüzme havuzu, profesyonel bir tesis haline geldi. Personelimizin ve öğrencilerimizin sıklıkla faydalandığı havuz hizmetinden tüm Çanakkalelerin de faydalanabileceğini belirtmek gerekir. Denize sıfır bir yerleşkede,  yarı olimpik bir havuz olması, tenis, futbol, basketbol gibi spor sahalarının olması, kafeterya, yemek hizmeti, oyun alanları gibi pek çok hizmeti veriyor olması benzerine sık rastlanır bir durum değil. Bu sebeple Dardanos Yerleşkesi kentin en iyi faaliyet alanı olmaya aday.

Mavi ve Yeşilin Buluşma Adresi Dardanos Yerleşkesi

Biz yönetim olarak burayı geliştirmek için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Öğrencilerin de, ailelerin de kaliteli zaman geçirmesi için ne gerekiyorsa burada var. Bundan sonra Çanakkalelilerin ve ÇOMÜ’lülerin Dardanos’u daha sık kullanmasını istiyoruz. Mavi ve yeşilin buluştuğu Dardanos Yerleşkesi, üniversitemizin 25. yılında da deniz, doğa, bilim ve sporun merkezi olmaya devam edecek.”

Tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, tesisin gezilmesinin ardından yapılan ikramla son buldu.

 Bu Haber 4395 Kez Okundu