HABER

TÜBİTAK Proje Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Proje Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
03.03.2017
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Proje Koordinasyon Merkezi ile TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu (SOBAG) işbirliğiyle proje destekleri konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Şahin Örnek’in yanı sıra çok sayıda ÇOMÜ’lü akademisyen katıldı.
 Toplantıda bir açılış konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, üniversitelerde proje üretmenin önemine değinerek, “Üniversitelerin eğitim öğretim vermek dışında en önemli görevlerinden birisi de araştırma yapmaktır. Araştırmalar için TÜBİTAK çok önemli bir kurum. Proje üreten her akademisyenimiz, hedefi için ısrarcı olmalıdır” dedi.
Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ise proje koordinasyon merkezini ve merkezin faaliyetlerini tanıttı. Yrd. Doç. Dr. Örnek, ÇOMÜ’nün projeler anlamında hangi noktada olduğunu anlattı ve kalite odaklı, yenilikçi ve girişimci bir üniversite olmak için yapılması gerekenleri aktardı.  
 Toplantıda "Yenilikçi ve Girişimci Üniversite Endeksi - Teknoloji Transfer Ofisi" başlıklı bir sunum gerçekleştiren Proje Koordinasyon Merkezi'nden Yücel Baştan, konuyla ilgili olarak ÇOMÜ'nün bulunduğu nokta hakkında bilgilendirmede bulundu. 
Toplantıda birer sunum gerçekleştiren TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma ve Destek Grubu Uzmanları Alperen Karataş ve Hamidullah Tarhan, proje destek grupları, proje değerlendirme süreçleri ve proje başvurusunda dikkat edilmesi gerekenleri aktardılar. 
Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1369 Kez Okundu