ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

MARDİM Projesi Çanakkale Bölge Semineri Gerçekleşti

MARDİM Projesi Çanakkale Bölge Semineri Gerçekleşti
| Bu Haber 2657 Kez Okundu
  • Paylaş:

Haber - Fotoğraf: Duygu Karademir Aras


Japonya Deniz-Yer Bilimleri ve Teknoloji Ajansı ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan MARDİM Projesinin Çanakkale Bölge Semineri gerçekleşti.

Çanakkale Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ev sahipliğinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘’Marmara Bölgesinde Deprem ve Tsunami Zararlarının Azaltılması ve Türkiye’de Afet Eğitimi Projesi Çanakkale Bölge Semineri’’ne Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Levent Yılmaz, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı AFADEM Müdürü Ahmet Demirtaş ve program yetkilisi Fettah Olcar, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, akademisyenler ile AY-AY öğrencileri katıldı.

Açılış Konuşmasını AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz’ın yaptığı etkinlikte; Dr. Doğan Kalafat MARDİM Projesini tanıttı. Dr. Seçkin Özgür Çıtak; Türkiye İçin Bütünleşik Deprem Simülasyon Sistemi Geliştirilmesi ve Marmara Bölgesinde Makrobölgeleme Çalışmaları’nı aktardı. Doç. Dr. Mayumi Sakamoto’nun Afete Dirençli Toplumun Oluşturulması: Japonya’da Afet Yönetimi Planlaması’nı anlattığı seminerde, Doç. Dr. Gülüm Tanırcan’da Çanakkale Kuvvetli Yer Hareketi Şebekesi hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından soru-cevap bölümüyle devam eden etkinlik sonunda hediye takdimi yapıldı.

Fotoğraf Albümü