HABER

Kalkınma Bakanlığı Bürokratları Ve Uzmanları ÇOMÜ’deydi

06.06.2016
Bu İçeriği Paylaş

Kalkınma Bakanlığı bürokat ve uzmanları 3 Haziran 2016 Cuma günü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarete, Kalkınma Bakanlığı Kurumsal Gelişim ve Eğitim Daire Başkanı Burcu Miraç Dıraor, Milli Eğitim Daire Başkanı Rıdvan Kurtipek, Planlama Uzmanları Mustafa Alparslan, Özcan Türkoğlu, Fatih Yıldırım ve çok sayıda planlama uzman yardımcısı katıldı.

Bakanlıkta göreve yeni başlayan uzman yardımcıları için Marmara Bölgesi saha ziyareti kapsamında ÇOMÜ’deki çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla gerçekleşen ziyarette, Prof. Dr. Metehan Uzun, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Levent Genç ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Sibel Tan hazır bulundu.

Heyet, Prof. Dr. Metehan Uzun’un Senato Salonu’nda gerçekleştirdiği sunum ile üniversitenin eğitim, bilim, mekânsal gelişiminin yanı sıra akademik çalışmaları, gerçekleştirilen ve planlanan çalışmaları konusunda bilgi aldı.

Çanakkale’nin dünya tarihini etkileyen önemli bir kent olması sebebiyle sorumluluklarının büyük olduğunu belirten Prof. Dr. Metehan Uzun, “Ülkemizin gencecik evlatları bu vatanın istiklali için Çanakkale’de canlarını hiçe saymıştır.  Biz de hem onlara hem bu vatana karşı sorumluluk hissediyoruz.  Belki bu yüzden ÇOMÜ olarak daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle ülkemizin gelişim hedefleri doğrultusunda üniversitemizin gelişimini nasıl daha etkili kılarız, laboratuvarlarımızı nasıl yapılandırırız, nasıl dönüştürürüz ve bu yatırımları sanayinin ve üniversite araştırmalarının hizmetine nasıl sunarız diye düşünerek çalışıyoruz.” diyerek Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) hakkında da bilgiler verdi.

Heyet, senato toplantısının ardından ÇOBİLTUM’u ziyaret etti ve laboratuvarda gerçekleşen çalışmalar, yapılan analizler, cihazlar ve cihazların kullanımı hakkında alanlarında Uzman ÇOMÜ akademik ve idari personellerinden bilgi aldı.

Heyet yetkilileri, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin 1992 yılında kurulan bir üniversite olmasına rağmen gelişimi hızla tamamlayan ve sürdüren bir üniversite olduğunu ve ÇOMÜ’deki çalışmaları gözlemledikleri ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirtti.

Haber / Fotoğraf : Gökçe Güzel Bu Haber 1041 Kez Okundu