HABER

EBYS ÇOMÜ’ye Hız Kattı

03.06.2016
Bu İçeriği Paylaş

Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçilen 4 Ocak 2016 tarihinden bu yana Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yapılan yazışmalar sonucunda sistem üzerinden 125 bini kurum içi olmak üzere yaklaşık 170 bin evrak üretildi.

9700 kilometrekarelik alana yayılmış olan ÇOMÜ’de zaman açısından ve maddi açıdan oldukça büyük tasarruf sağlanmasına imkân sunan EBSY ile ÇOMÜ’de saatte 550 evrak üretilmekte.

15 Haziran 2016 tarihinden itibaren dilekçe modülünün aktif olmasıyla birlikte kağıt ve zamandan tasarruflar sağlanmaya devam edileceğini belirten EBYS Koordinatörlüğü yetkilileri, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sisteminin yaygınlaşması sonucu kurumlar arası gönderilen evrakların da elektronik ortamda çoğalmaya başlayacağını ifade etti. Yekililer, KEP sistemiyle kurum içinde ödenen kargo ve posta masraflarından da tasarruf edildiğini ve ilerleyen günlerde tasarruf rakamlarının daha da artacağını belirtti.

1200 personele elektronik imza alındığı ÇOMÜ’de, Belgenet sistemi üzerinde mobil imza ve elektronik imza seçenekleri de sunulmakta olup e-devlet üzerinde tek kurum olarak belge doğrulama sistemi aktif edildi.

EBYS kullanımıyla, kurum faaliyetleri ve iş yapış hızında ciddi bir artış gözlenmesinin yanı sıra verimliliğin arması, güvenliğin bilişim teknolojileriyle sağlanarak bilgi yönetimine katkı sunulması ve maliyetin düşmesi gibi pek çok konuda kuruma artı değer kazandırıldı.

 Bu Haber 1323 Kez Okundu