HABER

ÇOMÜ 19 Mayıs Etkinliklerinde Şehirle Buluştu

20.05.2016
Bu İçeriği Paylaş

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle, Çanakkale Valiliği tarafından şehir merkezi ve kordonda düzenlenen etkinliklere Bilim Sanat ve Spor etkinlikleriyle katkı veren ÇOMÜ, gençlere ve vatandaşlara dönük birçok etkinlik düzenledi.

Cumhuriyet Meydanındaki Çelenk Koyma törenine katılan Rektör Vekili Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Genel Sekreter Sami Yılmaz daha sonra Halk Bahçesinde kurulan ÇOMÜ etkinlik stantlarını ziyaret ederek, öğrencilere başarılar dilediler.

Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Okt. Deniz Ünver tarafından koordine edilen etkinlikler, halk bahçesinde ve kordonda gençlerle buluştu.

Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Özdemir ve Okt. Zafer Karadayı’nın tarafından Nara Eğitimi Teknolojilerinin geliştirdiği Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Uygulamaları, Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Bölümü Öğr. Gör. Dilek Vural’ın öğrencilerinin açtıkları resim sergisi ve workshop uygulamaları, ÇOMÜ Cam ve Seramik Topluluğunun kurduğu seramikçi çarklarında seramik yapımı gençler tarafından yoğun ilgi gördü.

Okt. Ender Ali Uluç ve gönüllü öğrenci gurubu, kordondaki turistlere ve vatandaşlara ÇOMÜ’yü tanıtan broşür ve materyalleri dağıttıktan sonra çeşitli Geleneksel Çocuk oyunlarından oluşan oyunları gençlerle oynayarak tanıttı.

Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde sezon boyu çalışmalarına devam eden Capeoira ve Kendo takımlarının dans ve gösterileri Halk Bahçesi ve Kordonda gün boyu sergilendi.

Türk Japon Topluluğunun Geleneksel Japon Dansları ve film kahramanlarının kostümleri ile gösteri yapan ÇOMÜ öğrencileri, gün boyu Çanakkale’de ilgi odağı oldular.

 

 Bu Haber 559 Kez Okundu