HABER

ÇOMÜ’de 23 Nisan Münasebetiyle Çocuk Olimpiyatları Etkinliği Düzenlendi

26.04.2016
Bu İçeriği Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) “Çocuk Olimpiyatları” düzenlendi. ÇOMÜ Kreş ile BESYO tarafından organize edilen programa, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Gülçin Gözaydın, Kreş Müdürü Meral Aydın ile kreş öğrencileri katıldı.

BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Batıdaki büyük üniversitelere baktığımızda 14 ile 16 yaş arasındaki gençlerin üniversiteyi bitirdiğini görüyoruz. Ana sınıfından itibaren başlayan eğitimle zeki öğrenciler seçiliyor. Bu sebepten, biz de çocukların iyi yetişmesi ve güzel bir gelecek sunabilmek adına çalışmalar yapıyoruz. Bize bu konuda verdikleri destekler için Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum”.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Saygı değer hocalarım, çok sevgili minikler ve kıymetli aileleri; bugün ÇOMÜ Rektörü olarak, bu kadar küçük yaşta çocuklarımızın spor etkinliği açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  Bir devlet çok sayıda başarılı sporcu yetiştirirse kendisini başarılı kabul eder. Ben de çocuklarımıza baktığımda, ülkemizi temsil edecek başarılı sporcuları görüyorum. Bu yüzden bugün bu organizasyonu yapan hocalarımıza, sporcularımıza teşekkür ediyorum. Başta, Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Yönetimi ve Kreş Yönetimi olmak üzere, çocuklarımıza başarılar diliyor, ailelerini tebrik ediyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.”Bu Haber 700 Kez Okundu