HABER

Güzel Sanatlar Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

08.03.2016
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı, GSF Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Yücel ile fakülte bünyesinde görevli akademisyenler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının başında Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Begüm Yalçınkaya, Öğretim Gör. Yurdagül Perçin ve Zafer Turalı bir müzik dinletisi sundular .

Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Doğrusöz, fakültenin bölümlerine dair bir sunum gerçekleştirirken, Dekan Prof. Dr. Dinçay Köksal 2015-2016 Akademik Yılının değerlendirmesini yaptı.

Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle görüşlerini ifade eden Rektör Acer, kadınların gerçekten hak ettikleri değere sahip olması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Yaradılış gereği doğal olarak çocukla en fazla anne içli dışlıdır. Çocuk en fazla annesine yakındır. Çocuklarımızın çok fazla zararlı unsurlara maruz kaldıkları bu iletişim çağında çocuklarımızı doğru yetiştirme konusunda en fazla annelerimize iş düşüyor. Kadınlar gününün bu vesile ile de anılması gerektiğini düşünüyorum”.

Türkiye’de kadın hakları konusunda önemli gelişmelerin de yaşandığını belirten Rektör Acer, annelik yapan kadınlara gösterilmeye başlanılan desteğin daha da artması gerektiğini kaydetti.

ÇOMÜ’nün büyük bir üniversite olduğunu kaydeden Rektör Acer, ÇOMÜ’nün kalite anlamında ilerlemesi gerektiğini de ifade etti. Rektör Prof. Dr. Yücel Acer akademik çalışmalara verilen desteklerin arttığına dikkat çekerek öğretim üyesi sayısının arttırılması hususunda büyük çaba gösterdiklerini söyledi.

Hoca sayısının arttırılması noktasında belli kıstasları olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Yücel “Bunların başında pek tabi bizimle çalışacak hocanın belli bir kaliteye sahip olması ve üniversitemize yapacağı katkı geliyor. Örneklemem gerekirse Sabancı grubunda çalışıp, oradan maaş alıp, bir taraftan da Sabancı grubuna zarar vermeye çalışırsa o grup bu kişiyi istihdam etmeye devam eder mi. Ödediği parayla kendisine zarar veren birisini çalıştırır mı. Eğer Sabancı grubu bunu yapmayacaksa devlet bu kadar naif mi? Bu insanlar gerçekten aldıkları parayı hakettiklerini düşünecekler mi ? Bizim bu konudaki kıstasımız kalite ve katkıdır” şeklinde konuştu.

ÇOMÜ’de teknik altyapıyı güçlendirmek için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer geçtiğimiz günlerde hizmete giren EBYS ve önümüzdeki yaz aylarında faaliyete geçecek ÖBS ile bu çalışmaların taçlanacağına dikkat çekti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar ve Dekan Prof. Dr. Dinçay Köksal, GSF’nin kadın öğretim üyelerine çiçek takdim ettiler.

Toplantının sonrasında bir kokteyl gerçekleştirilirken kokteylin ardından Resim Bölümü Litografi Atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.Bu Haber 560 Kez Okundu