HABER

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer'den Bayramiç MYO’ya Ziyaret

07.03.2016
Bu İçeriği Paylaş

Bayramiç Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü (ÇOMÜ)  Prof. Dr. Yücel Acer, akademik kurul toplantısına da katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Yücel ve Çanakkale Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ali Karabayır ile birlikte Bayramiç Meslek Yüksekokulu’na ziyarette bulundu.  

Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ilk olarak, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazan Arifoğlu ve idarecilerle birlikte kampüs alanını gezdi. Yüksekokul çevresinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör Acer ve beraberindekiler, ardından yüksekokulun akademik genel kurul toplantısına katıldı. Öğretim elemanlarının geniş katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda, yüksekokulun akademik durumu değerlendirildi, önümüzdeki döneme ilişkin planlar ve ihtiyaçlar masaya yatırıldı.

Akademik Kurul Toplantısına Katıldı

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazan Arifoğlu toplantıda, yüksekokul hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Toplantıdaki konuşmasında Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, bundan sonraki süreçte Bayramiç Meslek Yüksekokulu’nu daha sık ziyaret etmek istediğini dile getirdi. Rektör Acer; “Elimizdeki imkânlar dâhilinde akademik çalışmaları desteklemek adına yoğun bir çaba içinde olduk. Gerek kadro, gerekse kaynaklar anlamında çalışmalarımızı sürdürdük. Bu kapsamda yüksekokulumuza spor yönetimi programını açmış bulunmaktayız. Kalitenin istenilen noktaya gelmesi için öğretim elemanlarının artması hususunda da yoğun bir çaba harcıyoruz. Bizim bu konuda harcadığımız çaba, ciddi sonuçlar elde etmemizi sağladı” ifadelerini kullandı. Toplantının son bölümünde ise öğretim elemanları dilek ve isteklerini dile getirdi. Toplantı sonrası Rektör Acer, kütüphanede ve bilgisayar laboratuvarında incelemeler yaparak yüksekokuldan ayrıldı.Bu Haber 627 Kez Okundu