HABER

“Avrupa Birliği Çevre Ödülleri 2016” Başarısı

02.03.2016
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi öğretim üyelerinin başarılı bir şekilde yürüttükleri, ulusal ve uluslararası düzeydeki projelerden biri, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri sıralamasında arasında ilk sıralarda yer aldı.

Bölgesel Çevre Merkezi (REC) tarafından, Ulusal Program Koordinatörlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile gerçekleştirilen  Avrupa Birliği Çevre Ödülleri, kurumsal itibar bakımından, en seçkin ödüllerden biri olarak görülmektedir.

 ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Göksan’ın danışmanlığında, AKÇANSA Çimento San. Ve Tic. A.Ş. tarafından yürütülen ve sonuçlandırılan TÜBİTAK TEYDEB projesi, “Çimento Üretim Prosesinde Mikroalglerin CO2 Tutucu Olarak Kullanımı ve Mikroalglerin Üretim Maliyetlerinin Düşürülmesi” başlığı ile Avrupa Birliği Çevre Ödülleri 2016 – Türkiye Programı’na katıldı.

 Başvuru, Yönetim ve Süreç kategorilerinde ilk 6 aday arasında yer almış ve kısa listeye kalmış durumdadır. Ödüller, 7 Mart 2016 günü yapılacak sunum sonrası sahiplerine dağıtılacak.Bu Haber 522 Kez Okundu