HABER

ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Toplantısına Katıldı

15.02.2016
Bu İçeriği Paylaş

Ülke genelinden kamu, sivil toplum, iş ve akademi dünyasından 96 temsilcinin yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Bakanlık Müşteşarı Ersan Aslan ve YÖK Yürütme Kurul Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal’ın hazır bulunduğu Ankara’da düzenlenen çalıştaya KÜSİ Çanakkale İl temsilcisi olarak ÇOMÜ Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Kamu- Üniversite- Sanayi İşbirliği  (KÜSİ) Değerlendirme raporu, Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2015-2019) kapsamında Kamu- Üniversite- Sanayi İşbirliği Portalı (KÜSİP) oluşturulması çalışmaları başlatıldı.

Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Arı’nın açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda, KÜSİ planlama ve geliştirme kurulları, KÜSİ portalının oluşturulması için başlatılacak projenin detayları (paydaşlar, proje yönetim süreci, danışmanlık, portalın temel fonksiyonları, uygulama, veritabanı, içerik), sorunlar ve çözüm önerileri ele alınarak ve önceliklendirme yapılarak taslak eylem planı belgesi hazırlandı.

YÖK Yürütme Kurul Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal “YÖK’te bir KÜSİ komisyonu kurulduğu” vurgusunu yaptığı konuşmasının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Bakanlık Müsteşarı Ersan Aslan tarafından yapılan konuşmalarda 2017 yılı başında hayata geçirilmesi planlanan portalın üniversite öğretim elemanları, üniversite öğrencileri, sanayi kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile kamu/özel sektör Ar-Ge merkezlerinin bilimsel ve teknolojik alanlarda bilgi edinmesi, bilginin paylaşımı ve işbirliği gibi konular üzerinde duruldu.Bu Haber 706 Kez Okundu